en

Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu

Nové BMW radu 6 Gran Turismo spája na dlhých cestách komfort luxusného sedanu s estetickou príťažlivosťou kupé.

Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu
Úplné nové BMW radu 6 Gran Turismo prichádza do nášho showroomu

23.10.2017

Nové BMW radu 6 Gran Turismo spája na dlhých cestách komfort luxusného sedanu s estetickou príťažlivosťou kupé. Dizajn stelesňuje náročný proces vývoja, počas ktorého sa maximálne vylepšovali funkčné výhody tohto druhu karosérie ako aj zmyselnosť športovej elegancie. Veľkorysý flexibilný interiér, príťažlivý vzhľad, vynikajúci komfort jazdy a luxusný pocit priestoru. To všetko boli výnimočné vlastnosti modelu BMW radu 5 Gran Turismo, predchodcu tejto novinky. Všetky prvky sa v novom BMW radu 6 Gran Turismo posunuli na vyššiu úroveň. Doplnili ich natiahnuté proporcie, výrazne viac dynamických línií a svalnaté spracovanie plôch. Tieto zmeny sa prejavili aj v novom označení vozidla.

 

„Nové BMW radu 6 Gran Turismo sa zameriava na náročných zákazníkov, ktorým záleží na individualite. Je to príťažlivé vyjadrenie zabalené do plynulých plastických tvarov, ktoré dávajú vozidlu moderný a športový výraz. Zvýšená pozícia sedenia dodáva pri radosti z jazdy kráľovský pocit a luxusné množstvo priestoru poskytuje všetko, čo ste potrebovali na pohodlné cestovanie,” vraví Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design.

 

Dynamicky natiahnuté proporcie sú vstupenkou k športovej elegancii.

 

Dynamicky natiahnuté proporcie nového BMW radu 6 Gran Turismo sa prejavujú v dĺžke 5 091 mm (oproti predchodcovi nárast o 87 milimetrov), nezmenenej šírke 1 902 mm a v znížení výšky o 21 mm (na 1 538 mm). Spojenie s líniou strechy, ktorá splýva smerom dozadu, vytvára elegantnú športovú príťažlivosť. Výrazná optimalizácia usporiadania interiéru sa prejavila v tom, že aj napriek nižšej celkovej výške majú cestujúci viac miesta na hlavu. Medzi ďalšie charakteristické prvky nového BMW radu 6 Gran Turismo patria dlhá kapota motora, dozadu posunutá kabína, rázvor 3 070 milimetrov, bezrámové dvere a úzke okná, ktoré sa tiahnu až do zadnej časti.

Nové BMW radu 6 Gran Turismo dostalo ostrejší sklon A-stĺpikov ako jeho predchodca. Línia strechy dosahuje svoj najvyšší bod nad B-stĺpikom a následne v štýle kupé splýva smerom dozadu, kde končí o 64 milimetrov bližšie pri vozovke. Výraznú eleganciu siluety umocňujú aj štíhle bočné okná, ktoré už v zadnej časti neprerušuje extra pásik. Ich tvar prináša novú, kolmejšiu interpretáciu typického dizajnového prvku značky BMW známeho ako Hofmeisterov oblúk.

Nízko položená silueta nového modelu BMW radu 6 Gran Turismo využíva aj účinnú aerodynamiku. K jej vylepšeniu pomohlo aj množstvo výpočtov a meraní. Aktívne lamely vytvárajú v prípade potreby extra chladenia ďalšie potrebné otvory. Spodná časť podvozka je takmer úplne zakrytá. Turbulencie okolo blatníkov zmenšujú závesy v spodných otvoroch na vstup vzduchu v prednom nárazníku a výduchy za prednými blatníkmi.

 Na zníženie vztlaku a zlepšenie súčiniteľa odporu vzduchu vozidla (cd) z hodnoty 0,29 v prípade predchodcu na súčasných 0,25 slúži aj zadný spojler, ktorý sa automaticky vysunie pri rýchlosti 120 km/h a pod rýchlosťou 80 km/h sa opätovne zasunie.

 

 Individuálny štýl: široký výber lakov exteriéru a diskov kolies z ľahkých zliatin plus verzie výbav Sport Line, Luxury Line a M Sport.

Pre nové BMW radu 6 Gran Turismo sú na výber k dispozícii dva nemetalické a desať metalických lakov exteriéru. Súčasťou štandardnej výbavy sú 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, na želanie sa môže ich rozmer zväčšiť až na 20 palcov.

 

Od začiatku predaja si môžu zákazníci vybrať jeden z troch štandardne dodávaných balíkov výbav. Precízne vybraný dizajn a prvky výbavy umocnia športového alebo elegantného ducha vozidla. Verzie výbav Sport Line, Luxury Line a M Sport obsahujú aj 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, kožené čalúnenie s exkluzívnym prešívaním a orámovaním v kontrastných farbách či hliníkové lišty prahov.

 

Sport Line prináša exteriéru extra vizuálnu dôležitosť vysoko lesklou líniou okolo okien a ďalšími čiernymi lesklými detailmi na prednej aj zadnej časti. Radosť z jazdy podporujú aj športové sedadlá. Verzie Luxury Line využívajú dizajnové prvky ako chrómové aplikácie v prednej maske, BMW obličkách a na zadnom nárazníku. Atmosféru interiéru podčiarkujú obklady z exkluzívneho vyberaného dreva.

 

Výberom balíka M Sport sa majitelia nového BMW radu 6 Gran Coupé hlásia k nadšeniu z dynamickej časti automobilového života. Či už jazdnými vlastnosťami alebo vzhľadom svojho vozidla. Balík prvkov M Aerodynamics spolu s balíkom M Sport obsahuje prvky ako čierne lamely výduchov, špeciálne tvarované bočné prahy a zadný nárazník a mimoriadne veľké otvory na nasávanie vzduchu vpredu. Ďalej obsahuje brzdy M Sport s modrými strmeňmi, jemne chrómované koncovky výfukového potrubia a vysoko lesklú líniu okolo okien Shadow Line. Športového ducha interiéru umocňujú aj detaily ako M športové sedadlá, novo navrhnutý M kožený volant, antracitový poťah stropu BMW Individual či hliníkové obklady Aluminium Rhombicle s perlovými chrómovými lištami. Balík M Sport sa môže kombinovať so všetkými príplatkovými druhmi odpruženia.

Zadná časť nového BMW radu 6 Gran Turismo sa môže pochváliť troma plnohodnotnými sedadlami. Oproti predchodcovi poskytuje viac priestoru na nohy aj na hlavu. Vzhľadom na šírku sa vedľa seba zmestia až tri detské sedačky.

Jednoduchšie upevnenie zabezpečia úchyty ISOFIX na vonkajších sedadlách. Komfort cestovania na dlhé trate zlepšuje aj upravená zadná lavica, ktorá prispieva aj k zvukovej izolácii. Akustický komfort zlepšili aj ďalšie izolačné vrstvy v streche, vo dverách a v opierkach zadných sedadiel.

Širokú variabilitu interiéru a modernú funkčnosť nového BMW radu 6 Gran Turismo podčiarkujú aj jeho schopnosti v oblasti prepravy batožiny. Batožinový priestor má objem 610 dm3, čo znamená medzigeneračný nárast o 110 dm3.

Nakladacia hrana sa posunula o viac ako päť centimetrov nižšie a je na úrovni dna batožinového priestoru. Operadlá zadných sedadiel delených v pomere 40:20:40 sa dajú sklápať z kabíny, ale aj elektronicky stlačením tlačidla z batožinového priestoru.

Jednou zo špecialít na zozname príplatkovej výbavy je aj audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System. Plne aktívny 10-kanálový zosilňovač s výkonom 1 400 wattov, dynamický ekvalizér zvuku a 16 čiastočne osvetlených reproduktorov vytvárajú mimoriadne precízny a nádherne bohatý zvuk. Jeho kvalitu si v novom BMW radu 6 Gran Turismo rovnomerne a rovnako vychutnajú všetci cestujúci na všetkých sedadlách.

Motory použité v novom BMW radu 6 Gran Turismo patria medzi najnovšie pohonné jednotky spoločnosti BMW Group. Ich výkon prenáša na vozovku 8-stupňová prevodovka Steptronic. Modely BMW 640i Gran Turismo a BMW 640i xDrive Gran Turismo sa štandardne dodávajú s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport, ktorá sa stará o veľmi rýchlu zmenu prevodových pomerov a vodičovi ponúka možnosť ich zmeny páčkami na volante.

 

Výnimočná účinnosť motorov a prevodoviek, upravená aerodynamika a odľahčená konštrukcia sa starajú o to, že nové BMW radu 6 Gran Turismo dosahuje lepšie športové výkony a nižšiu spotrebu ako jeho predchodca. V závislosti od modelu trvá zrýchlenie z 0 na 100 km/h až o 0,7 kratšie (BMW 630i Gran Turismo). Spotreba paliva a emisie poklesli podľla testovacieho cyklu NEDC o 15 percent (BMW 640i Gran Turismo, BMW 630d Gran Turismo).

 

 Výkonnejšie a úspornejšie benzínové a naftové motory

Všetky pohonné jednotky dostali hliníkovú konštrukciu, upravenú termodynamiku a špičkovú technológiu prepĺňania BMW TwinPower Turbo. Od začiatku predaja nového BMW radu 6 Gran Turismo bude v ponuke jeden benzínový štvorvalec a radový šesťvalec, zatiaľ čo záujemcov o naftový motor uspokojí radový šesťvalec. Alternatívne k pohonu zadných kolies môžu byť 6-valcové motory hneď od začiatku predaja vybavené aj inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

 

Nové uloženie motorov znižuje ich hluk a zrýchľuje zahrievanie. Štvorvalcový motor v novom BMW 630i Gran Turismo poskytuje z 2-litrového objemu výkon 190 kW (258 k) a krútiaci moment 400 Nm dostupný od 1 550 do 4 400 ot./min. Vozidlo vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy a dosahuje kombinovanú spotrebu 6,6 – 6,2 l/100 km. Emisie CO2 majú hodnotu 152 – 142 g/km (hodnoty podľa testovacieho cyklu NEDC, môžu sa líšiť v závislosti od rozmeru použitých pneumatík).

Na želanie dodávaný adaptívny podvozok s dynamickou kontrolou tlmičov a so vzduchovým odpružením na oboch nápravách citeľne zvyšuje kvalitu jazdy. Okrem komfortu sa elektronicky ovládané tlmiče starajú aj o dynamickejšie prejavy vozidla. Tlmiče dopĺňa vzduchové odpruženie, ktoré využíva kompresor s tlakovým zásobníkom. Tlak vzduchu sa kontroluje pre každé koleso zvlášť, čo pomáha kompenzovať nerovnomerne rozloženú záťaž.

 

Vzduchové odpruženie umožňuje vodičovi manuálnu zmenu svetlej výšky. Pri prejazde po nerovnom povrchu, prípadne cez spomaľovacie prahy, sa po stlačení tlačidla zvýši svetlá výška o 20 milimetrov. Pri presiahnutí rýchlosti 35 km/h sa automaticky vráti do štandardného nastavenia. Pri prekročení rýchlosti 120 km/h v režime SPORT sa svetlá výška zníži o 10 mm.

 

Doteraz ste Úplne prvé BMW radu 6 Gran Turismo mohli vidieť iba na fotografiách a obrázkoch, od 4.11.2017 si ho môžete prísť pozrieť naživo priamo do nášho showroomu! :)

 


 

Objavte viac

Súbory cookie na doméne rijabavaria.sk.

Akceptujte súbory cookie.
Zistiť viac, vrátane informácií o tom, ako odmietnuť súbory cookie. Prijať